Menu
 

Aktualności

10.04.2018

Obchody 90 lecia "Karpat" Krosno

W lipcu 2018 przypada 90 rocznica powstania klubu "Karpaty" Krosno.

W związku z tym grupa działaczy w porozumieniu z Zarządem klubu powołała "Komitet Organizacyjny obchodów jubileuszu". Pracami komitetu kieruje Wojciech Gonet, były Prezes Klubu i wieloletni działacz. W skład Komitetu wchodzą zasłużeni byli zawodnicy, działacze którzy pełnili w przeszłości jak i obecnie wiele funkcji w Klubie w tym obecny Prezes Klubu Bogdan Józefowicz.

Wzorem lat ubiegłych powołano także "Komitet Honorowy" w skład którego weszły znane osobistości związane przez lata z klubem:

 

Joanna Frydrych - była Prezes Klubu. Posłanka na Sejm

Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna

Mieczysław Golba - Prezes Podkarpackiego ZPN

Tadeusz Dziudzio - najstarszy zawodnik klubu

Jerzy Dąbrowski - były Prezes Klubu, najdłużej urzędujący

Wacław Wulf - były Prezes Klubu

Marek Penar - były Prezes Klubu i sponsor

 

Komitet organizacyjny powołał ze swojego składu cztery robocze sekcje, które odpowiadają za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie obchodów.

Komitet Organizacyjny spotyka się systematycznie co dwa tygodnie, dokonując analizy postępów prac.

 

Aby ocalić od zapomnienia, w ramach obchodów planuje się między innymi wydanie publikacji dotyczącej historii Klubu, jego infrastruktury sportowej, osiąganych wyników na przestrzeni tych lat a także chcemy pokazać rozwój piłki wśród dzieci i młodzieży na przykładzie rodzin pokoleniowych.

W publikacji będą zamieszczone wywiady z wybitnymi byłymi zawodnikami jak również wspomnienie o nieżyjących zawodnikach oraz garść wspomnień z uroczystości 85 lecia Klubu.

Cykl imprez planowany jest we wrześniu i październiku. Informacje o imprezach związanych z Jubileuszem będą podawane stopniowo w miarę możliwości finansowych.

 

Końcowym akcentem obchodów będzie konferencja - seminarium na której przewiduje się pokoleniowe spotkanie: - piłkarzy, trenerów, sponsorów, działaczy z przedstawicielami władz miasta, samorządu i sympatykami związanymi z krośnieńską piłką nożną.

 

O wszystkich działaniach Komitetu będą ukazywać się informacje na łamach strony internetowej Klubu.

 
Główni Sponsorzy Karpat