Menu

Aktualności

13.08.2017

Inauguracja na remis. Przywozimy cenny punkt.

W pierwszym meczu sezonu 2017/2018 remisujemy bezbramkowo z KSZO, 0:0. Punkt przywieziony z tak trudnego terenu jakim jest Ostrowiec Świętokrzyski należy szanować. Zwłaszcza, że okoliczności w jakich kończył się ten mecz były dla nas bardzo trudne. Warto też dodać, że w naszym zespole zagrało aż siedmiu nowych zawodników. Mecz zaczęliśmy od bardzo ładnej akcji, prawym skrzydłem skutecznie przedzierał się Adrian Nowak. Gdy wszedł w pole karny wyłożył piłkę niemal jak na tacy Patrykowi Pelcowi, niestety szybszy i lepiej ustawiony był obrońca gospodarzy. Powoli do głosu zaczęli dochodzić piłkarze w pomarańczowych koszulkach, którzy wyglądali na dobrze przygotowanych pod względem fizycznym. Trzeba również zaznaczyć, że mają oni już w nogach 2 mecze w ramach rozgrywek o Puchar Polski, dlatego też ich przygotowania do sezonu wyglądały nieco inaczej. Karpaty w tym momencie skupiały się bardziej na przerywaniu akcji i grze w destrukcji, która pod wodzą trenera Fedoruka stała się naszą wizytówką. Mimo, że rywal miał przewagę, to nie potrafił stworzyć sobie realnej sytuacji do zdobycia bramki. Bardzo dobrze ustawiają się nasi obrońcy. Cała linia obronna zagrała solidnie, nie schodząc poniżej pewnego poziomu. KSZO szukało stałych fragmentów gry, właśnie po strzale z rzutu wolnego byli bliscy zdobycia bramki, świetną interwencją popisał się Mateusz Krawczyk. Nie brakowało ostrych starć, w pierwszej połowie żółtą kartkę zobaczył Mateusz Kantor i Dawid Kuliga. W drugiej połowie gra nie zmieniła się za wiele. Próbowaliśmy kontr, momentami ładnie wyglądała gra Nowaka i Kuligi. Po umiejętnym rozegraniu Dawid Cempa uruchomił Pelca, jego strzał pewnie złapał bramkarz. W końcówce gospodarze robili dużo żeby zdobyć bramkę. Nie brakowało dośrodkowań w nasze pole karne, które skutecznie wybijali nasi obrońcy. Do dośrodkowań pewnie wychodził Krawczyk, którego można nawet nazwać cichym bohaterem naszego zespołu w tym  meczu. W 83 minucie dość dziwną decyzję podjął arbiter główny tego meczu, ukarał on drugą żółtą kartką Dawida Kuligę za bardzo przypadkowe starcie z zawodnikiem KSZO. W 84 minucie za Nowaka wszedł Jakub Wcisło. Próby ataku gospodarzy zderzały się z naszą obroną. Już w doliczonym czasie Pelca zmienił Dawid Burka, dla którego był to debiut w zespole seniorów Karpat Krosno. Jeszcze w samej końcówce żółtą kartkę zobaczył Krawczyk, za grę na czas. Po chwili sędzia zakończył mecz. 0:0. Zdobywamy ważny punkt w zawsze trudnym - pierwszym meczu nowego sezonu. Każdy z piłkarzy zostawił na boisku dużo zdrowia, nikomu nie brakowało ambicji i woli walki. Tworzy się nowy zespół, który ma wielkie serce do gry. Z tego powinniśmy się cieszyć. Tym bardziej, że w tym meczu nie zagrało trzech ważnych dla nas zawodników, którzy w ostatnich dniach zmagali się z chorobą. Zmęczeni ale też zadowoleni ze zdobytego punktu, zameldowaliśmy się w Krośnie parę minut po 23-ej.

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - KARPATY KROSNO 0:0

Skrót meczu z wypowiedziami naszych zawodników.

Zagraliśmy w składzie: Krawczyk (ż) - Stasz, Kołodziej, Dudek, Kantor (ż) - Kuliga (ż,ż/cz), Krzysztoń, Mordec, Nowak (84' Wcisło) - Cempa, Pelc (90' Burka)