Menu

Aktualności

14.05.2017

Zwycięstwo!

To już dziesiąta wygrana naszych Karpat w obecnym sezonie. Zdobywamy kolejne ważne punkty, utrzymanie jest w zasadzie pewne. Od samego początku to Karpaty dyktowały tempo tego meczu. Goście ograniczali się do rozbijania naszych ataków, co jakiś czas próbując nas zaskoczyć po szybkiej kontrze. Ciężko grać, kiedy rywal broni się w zasadzie całym swoim zespołem. Takie mecze bywają najtrudniejsze. Cosmos walczy o utrzymanie, dlatego choć jeden punkt przywieziony z Krosna był dla naszych rywali jak tlen. Zaczęliśmy agresywnie, widać było że chcemy szybko zdobyć bramkę. Udało się to dopiero w 38 minucie, kiedy to świetne podanie Jakuba Mordca na bramkę zamienił nasz kapitan - Jaro Skiba. Dokładnie wyglądało to tak:

Do przerwy 1:0 dla Karpat i wszyscy liczymy na pewne zwycięstwo. To co się stało po przerwie, było jak zimny prysznic dla wielu... Już w 48 minucie Cosmos zdobył wyrównującą bramkę. Po dziwnym faulu sędzina podyktowała rzut wolny dla gości, uderzenie ze stałego fragmentu odbił przed siebie Stępień. Natomiast Paweł Majka dopełnił formalności umieszczając piłkę z bliska w naszej bramce. 1:1, gra rozpoczęła się od początku. Ponownie do ataku ruszyły Karpaty, to nasz zespół dominował na boisku tego dnia. Na zwycięską bramkę musieliśmy czekać do 71 minuty. Wtedy to po wrzutce Dawida Kuligi, piłka ewidentnie odbiła się od ręki obrońcy drużyny gości, sędzina bez wahania wskazała na 'wapno'. Rzut karny na bramkę zamienił Dawid Cempa.

Mogliśmy wygrać wyżej, jednak stuprocentową okazję na bramkę zmarnował popularny 'Cempi'. Można go usprawiedliwić tym, że była to zaskakująca dla niego piłka. Koniec meczu, 2:1. Mamy to! Liczy się przede wszystkim wygrana. Teraz przed nami zasłużony odpoczynek, chwila oddechu. Granie co trzy dni odczuli wszyscy. To był prawdziwy tydzień zwycięstw. W środę, po 26-ciu latach przerwy zdobyliśmy " Okręgowy Puchar Polski ", po trzech dniach kolejne zwycięstwo - tym razem ligowe. To był maraton. Dopiero w sobotę - 20 maja, o 18:00 gramy w Lublinie z Motorem. Cel na chwilę obecną wykonany w 100%! Do swojego dorobku Karpaty dopisują kolejne punkty. Umacniamy się na 8-mym miejscu w ligowej tabeli. BRAWA DLA CAŁEJ DRUŻYNY KARPAT KROSNO !!

Po meczu odbyła się konferencja prasowa, oto co powiedzieli po meczu trenerzy obu zespołów:

KARPATY KROSNO - Cosmos Nowotaniec 2:1 (38'Skiba, 71'Cempa - 48'Majka)

Składy:

Karpaty Krosno: Stępień - Kantor,Kołodziej,Dąbek,Krupa - Buszta(60'Paszek),Skiba,Mordec,Kuliga(ż) - Stepankov,Cempa

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk - Majka(ż),Misiak,Sobota,Pluskwik - Misiak,Krzysztoń(ż),Maślejak,Laskowski - Łeń,Zarzyka