Menu
 

Aktualności

11.05.2017

PUCHAR JEST NASZ !

 

  W finale "Okręgowego Pucharu Polski" wygrywamy z LKS-em Pisarowce 1:2 ! Pamiątkowe trofeum jedzie do Krosna. Zapamiętajmy tę datę - 10/05/2017 r. Karpaty Krosno najlepszą drużyną w regionie! Trener Adam Fedoruk wywalczył to trofeum dla Karpat po 26-ciu latach przerwy! Brawo drużyna! Brawo trener! Mamy to!

  Rozpoczęliśmy agresywnie, gospodarze próbowali nas zaatakować jednak to Karpaty były bliższe zdobycia pierwszej bramki. Po uderzeniu Daniela Pawlaka piłka odbiła się od poprzeczki, była 4 minuta spotkania. Boisko nie było dobrze przygotowane, wysoka trawa uniemożliwiała szybką grę kombinacyjną naszej drużynie. Z pewnością takie warunki sprzyjają szarpanej grze, której tego dnia nie brakowało po obu stronach. Drużyny pokazały kilka ciekawych zagrań, sporo było jednak w tym wszystkim niedokładności. Do licznych wrzutek LKS-u dobrze tego dnia wychodził Mariusz Stępień. Kapitanem naszego zespołu podczas tego meczu był Mateusz Kantor, który również swoją grą wprowadzał dużo spokoju w linii obronnej Karpat i przy kontrach siał popłoch pod bramką rywala. Miejsce Adriana Buszty tego dnia zajął Daniel Paszek. Chciał się szczególnie pokazać z dobrej strony i wywalczyć miejsce w składzie na kolejne spotkania. Rywale byli przede wszystkim groźni po stałych fragmentach gry, natomiast para Pawlak-Kołodziej sprawia dotychczas wrażenie jakby potrafiła poradzić sobie z każdym przeciwnikiem. Doskonałą skutecznością tego dnia popisał się nasz strzelec wyborowy - Dawid Cempa. Zdobył dwie bramki i dużo pracował w środkowej strefie. Wyrasta na prawdziwego lidera zespołu. Pierwsza bramka to błąd obrony gospodarzy i ładny strzał prawą nogą Dawida. Piotrek Hajduk jeszcze próbował interweniować jednak piłka przeszła mu pod ręką. Gol dla Pisarowiec padł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Arbiter główny pokazał na wapno w momencie kiedy wszyscy szykowali się do wykonania rzutu rożnego. Pawlak klatką piersiową wybił piłkę poza boisko, sędzia był kawałek za nim... Mamy jednak Dawida który dobił rywala, zatańczył z obrońcą tak, że ten nie wiedział gdzie jest i strzelił płasko w kierunku bramki strzeżonej przez Hajduka. Gol! 2:1 dla Karpat i puchar jedzie do Krosna!!!

 

  Oto bramki z finałowego spotkania:

 

  Wrzutka Eryka Krupy, obrońca próbuje coś zrobić z piłką ta jednak trafia pod nogi Dawida. Cempa i 0:1 dla Karpat!

https://youtu.be/ToypZlnjgb8

 

  Wspomniana kontrowersja i rzut karny dla LKS-u.

https://youtu.be/kWGPML_alAo

 

  O piłkę powalczył Stepankov, ładne podanie Kuby Mordca do Dawida. Cempi zatańczył z obrońcą i dobrze uderzył. 1:2 ! PUCHAR JEST NASZ !! PUCHAR SIĘ NAM NALEŻY !!

https://youtu.be/oWpgg2xi5jI

 

  LKS PISAROWCE - KARPATY KROSNO 1:2 

  Karpaty zagrały w następującym składzie:

Stępień-Kantor,Pawlak,Kołodziej,Krupa-Paszek,Mordec,Dąbek,Kuliga-Stepankov,Cempa.

   Brawo drużyna! Brawo trener! Mamy to!

 

MW

 

 

 
Główni Sponsorzy Karpat